Amatorzy strzelili gola reprezentacji

, środa, 11 września 2013

Polacy pokonali we wczorajszym meczu ostatnia drużynę w rankingu FIFA i wciąż mają szanse na awans na Mundial w Brazylii...

(Fot. pzpn.pl) We wtorek Polska była górą, ale to w San Marino panowała większa radość

Mimo zwycięstwa, polska jedenastka zaprezentowała się jednak katastrofalnie. Widać było brak pomysłu na grę, chaos, niedokładność. Na gola Piotra Zielińskiego trafieniem wyrównującym odpowiedział obrońca gospodarzy Alessandro Della Vale. Była to pierwsza bramka sanmaryńczyków w meczach o stawkę od 5 lat! Sportową złość pokazał w kolejnej akcji kapitan naszych Jakub Błaszczykowski, który ładnym strzałem pokonał Simonciniego. 10 minut później prowadzenie podwyższył Waldemar Sobota. W drugiej połowie podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli jeszcze dwie bramki i ustalili wynik spotkania na 5:1. Rywale także w tej części meczu mieli swoją okazję ze stałego fragmentu, jednak kapitan Andy Selva przestrzelił z rzutu wolnego.

San Marino – Polska 1:5 (1:3)
Bramki: Della Valle 22  Zieliński 10, 66, Błaszczykowski 23, Sobota 34, Mierzejewski 75.

Polska: Artur Boruc  Piotr Celeban, Artur Jędrzejczyk, Bartosz Salamon, Sebastian Boenisch  Jakub Błaszczykowski (72. Adrian Mierzejewski), Grzegorz Krychowiak (79. Paweł Wszołek), Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Waldemar Sobota  Paweł Brożek (55. Marcin Robak)

W ostatnich dwóch spotkaniach eliminacyjnych biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Ukrainą i Anglią. Jeżeli zdobędą 6 punktów, a przeciwnicy pogubią punkty w meczach między sobą, zagrają w barażach o awans na MŚ. Jednak z taką grą, trudno oczekiwać jakiejkolwiek zdobyczy...