Akademiczki straciły punkty

, wtorek, 10 września 2013

Piłkarki AZS Wrocław wywalczyły tylko punkt w wyjazdowym meczu przeciwko KKP Bydgoszcz. Podopieczne Jerzego Szalińskiego zremisowały 1:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu.

(Fot. K. Ziółkowski) Magdalena Szaj zdobyła swoją pierwszą bramkę w tym sezonie

Spotkanie w Bydgoszczy było bardzo wyrównane. Gospodyniom zależało na tym, żeby zdobyć pierwsze punkty w rozpoczętym niedawno sezonie ekstraligi. Wrocławianki nie zamierzały składać broni i również zaciekle walczyły o każdą piłkę. Walka toczyła się głównie w środku pola, a strzałami w szeregach wrocławianek popisywały się
m. in. Justyna Nazarczyk i Joanna Wróblewska. W dobrej sytuacji znalazła się Joanna Płonowska, ale po jej strzale piłkę obroniła bramkarka KKP. W 30. minucie rzut rożny wykonywały wrocławianki, bramkarka gospodyń wypiąstkowała piłkę wprost pod nogi Karoliny Gradeckiej, która uderzyła w stronę bramki, ale jedna z bydgoskich zawodniczek odbiła piłkę ręką i sędzia wskazała na rzut karny. Prowadzenie Dolnoślązaczkom dała Magdalena Szaj, która pewnie posłała piłkę do bramki. Od tego momentu na placu gry przeważały bydgoszczanki. Miejscowe przeprowadziły kilka akcji ofensywnych, na szczęście dobrze we wrocławskiej bramce spisywała się Anna Bocian. – Trzeba szczerze powiedzieć, że zagrałyśmy słabo. To zdecydowanie nie był nasz dzień, dlatego musimy wszystko szybko przeanalizować i poprawić pewne elementy – powiedziała po meczu kapitan wrocławskiej drużyny Karolina Gradecka. Bydgoszczanki do samego końca walczyły o korzystny rezultat i ta sztuka udała im się w ostatniej minucie spotkania.
Agata Kutnik zachowała najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym i umieściła piłkę w siatce Bocian. – Szkoda, że nie udało się nam dowieźć tego zwycięstwa do końca. Po meczu byłyśmy zdenerwowane, że w końcówce zabrakło nam koncentracji. Szkoda straconych punktów, ale walczymy dalej. W niedzielę mamy mecz u siebie i musimy go wygrać. Po prostu nie ma innej opcji. Tydzień temu zremisowałyśmy z Unią Racibórz i ten wynik był dla nas jak zwycięstwo. Dzisiejszy remis z Bydgoszczą traktujemy niestety ja porażkę – zakończyła Gradecka. Rzeczywiście, gdy traci się prowadzenie na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, to można poczuć się jak przegrany. Zawodniczki z Wrocławia z pewnością będą chciały się zrehabilitować, a okazję do tego będą miały znakomitą. Do Wrocławia w przyszłą niedzielę zawita GOSiR Piaseczno, który do tej pory zdobył zaledwie punkt. W miniony weekend piłkarki z Piaseczna uległy u siebie Mitechowi Żywiec 0:4. W poprzednim sezonie akademiczki dwukrotnie wygrały z tym zespołem. Wiele wskazuje na to, że w trwających właśnie rozgrywkach będzie podobnie. Na razie nie powinno się jednak dzielić skóry na niedźwiedziu, skoro jeszcze nikt go nie upolował. Jak poradzą sobie wrocławianki z niedzielnym rywalem, będzie można zobaczyć na stadionie wrocławskiej AWF przy ulicy Mickiwicza.

KKP BYDGOSZCZ –
AZS WROCŁAW 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Szaj (32-karny), 1:1 Kutnik (89).
Żółte kartki: Stępień, Makowska, G. Daleszczyk oraz Dereń, Sołtys. Sędziowała: Ewa Augustyn (Gdańsk).
KKP: K. Rosińska – G. Daleszczyk, Olszańska, Olszańska, Kaźmierczak, J. Daleszczyk, Raczkowska (55 Grzesik), Sieradzka, Lewandowska (33 Kryszak), Makowska (83 Krychowiak), Kutnik, Stępień (66 M. Rosińska).
AZS: Bocian – Janicka, Sołtys, Ciesielska, Aszkiełowicz, Nazarczyk, Gradecka, dereń (38 Wróblewska), Szaj, Cichosz (62 Michalczyk), Płonowska (86 Ostrowska).
W innych meczach: Racibórz – Częstochowa 7:1, Piaseczno – Żywiec 0:4, Łęczna – Konin 1:3.

1. Medyk Konin             3    9    15:2
2. Unia Racibórz            3    7    12:2
3. Mitech Żywiec            3    6    9:6
4. AZS Wrocław             3    5    3:1
5. AZS Biała Podlaska    1    3    1:0
6. Górnik Łęczna           2    1    3:5
7. KKP Bydgoszcz          3    1    2:9
8. GOSiR Piaseczno       3    1    3:14