Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prowadzi swoją szkółkę piłkarską

, poniedziałek, 31 października 2016

Od dwóch lat we Wrocławiu funkcjonuje nowa szkółka piłkarska – ASP AZS-AWF. – Nie boję się stwierdzić, że mamy najlepsze we Wrocławiu warunki do treningów. Korzystamy z obiektów Akademii Wychowania Fizycznego – mówi trener Piotr Wysoczański.

avatar
Młodzi adepci futbolu ze szkółki wrocławskiej AWF (fot. Ł. Haraźny)

Skąd pomysł na szkółkę piłkarską dla dzieci na wyższej uczelni?
Piotr WYSOCZAŃSKI: – To pomysł dr Jarosława Nosala, wykładowcy wrocławskiej AWF. Klub sportowy AZS AWF dysponuje zapleczem, są trenerzy kształceni podczas studiów, jest wiedza i wieloletnie doświadczenie, więc należało to wykorzystać.

Ilu zawodników obecnie trenuje piłkę w szkółce AZS-AWF?
– Aktualnie trenuje z nami 20 chłopców w wieku 7 i 8 lat. Koncentrujemy się na jeszcze małych dzieciach, więc urodzeni w roku 2010, 2011 czy nawet 2012 mają drzwi szeroko otwarte aby zacząć przygodę z piłką nożna właśnie u nas. Każde dziecko, które chce rozpocząć treningi w naszej szkółce, może podjąć je w każdej chwili. Oczywiście często trafiają do nas dzieci pracowników czy absolwentów AWF. Ostatnimi czasy pokazujemy się jednak szerzej – organizujemy rozmaite akcje, prężnie rozwija się nasz fanpage, tworzymy banery. Chcemy, aby mieszkańcy Wrocławia i nie tylko zobaczyli, że jest alternatywa dla klasycznych klubów piłkarskich w ich okolicy.

Kiedy umawialiśmy się na tę rozmowę, stwierdził Pan, że takich warunków do pracy z dziećmi, jak AZS-AWF, nie ma żaden wrocławski klub…
– Nie boję się stwierdzić, że mamy najlepsze we Wrocławiu warunki do treningów. Korzystamy z obiektów Akademii Wychowania Fizycznego. Dysponujemy boiskiem ze sztuczną nawierzchnią oraz dwoma boiskami z nawierzchnią naturalną – najwyższej jakości. W okresie jesienno-zimowym trenujemy w ogromnej jak na wrocławskie warunki hali AWF, gdzie na co dzień swoje zajęcia mają studenci. Aby urozmaicić trening możemy również korzystać z salki judo. Na pewno dużym atutem jest to, że obiekty, na których trenujemy, znajdują się w jednym kompleksie.
Baza, z której korzystamy, jest niewątpliwe naszą podstawową przewagą nad innymi tego typu szkółkami w mieście. Mamy nieograniczony dostęp do boisk piłkarskich Uczelni, a hala znajduje się niecałe 100 metrów obok. Pracujemy w małych grupach, liczba trenerów jest na wrocławskie warunki nieprzeciętna. Korzystamy z akademickiej wiedzy oraz mamy swoją filozofię, którą wprowadzamy na każdym treningu. Naszym celem jest szeroko pojęta edukacja piłkarska. Każdy trening to dobra zabawa połączona z rozwojem ucznia sportowca w sposób przemyślany i harmonijny. Patrzymy na każdego trenującego indywidualnie pamiętając, że piłka nożna to gra zespołowa. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia w Akademickiej Szkółce Piłkarskiej AZS AWF Wrocław.

Rozmawiał
ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.