Agnieszka Radwańska zagra w finale Wimbledonu!

Andrzej Czech, czwartek, 5 lipca 2012

Nasza najlepsza tenisistka, Agnieszka Radwańska pokonała dziś 6:3, 6:4 Niemkę Angelique Kerber i awansowała do finału Wimbledonu! To największy sukces polskiego tenisa od 1937 roku, kiedy w finale tego prestiżowego turnieju zagrała Jadwiga Jędrzejowska.

Agnieszka Radwańska rozegrała w czwartkowe popołudnie znakomity mecz. Mimo, że w pierwszym secie przegrywała już 1:3, to chwilę później polska tenisistka zdominowała grającą siłowo Niemkę i grała coraz pewniej. Rywalka „Isi” zaczęła coraz częściej się mylić, w przeciwieństwie do naszej zawodniczki, która całym pojedynku popełniła zaledwie sześć niewymuszonych błędów. Radwańska oczarowała wimbledońską publiczność różnorodną oraz pełną technicznego kunsztu grą. W drugim secie, po początkowej przewadze Polki Kerber doszła ją na 4:5, jednak w końcówce starsza z sióstr Radwańskich znów pokazała żelazne nerwy. Ostatecznie nasza tenisistka zwyciężyła pewnie w dwóch setach 6:3, 6:4 i dokonała historycznego wyczynu, awansując do finału najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego.

W sobotę rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie zwyciężczyni półfinałowej pary Victoria Azarenko/Serena Williams.