A imię ich czterdzieści i cztery

Emilian Siemsia, środa, 22 czerwca 2011

W sobotę Devils Wrocław rozegrali ostatni mecz przy okazji zasadniczej części sezonu 2011. Rywalem mistrzów Polski byli znajdujący się w środku tabeli futboliści przeciętnego Kraków Tigers. Obyło się bez niespodzianek. Wrocławianie wygrali u siebie 44:0 i do fazy play-off przystąpią z drugiego miejsca w lidze.

Dla mistrzów Polski wynik sobotniego, domowego spotkania z Tygrysami nie miał większego znaczenia. Niezależnie od końcowego rezultatu wrocławianie mieli zapewniony udział w półfinale mistrzostw Polski z drugiego miejsca w tabeli. Mimo braku presji gospodarze nie mieli zamiaru odpuścić w pojedynku z mającą jeszcze matematyczne szanse na udział w play-off ekipą z Małopolski. Spotkanie pomiędzy faworyzowanymi Diabłami a przyjezdnymi z Krakowa zaczęło się spokojnie. Po pierwszej kwarcie, dzięki kopnięciu z pola Krzysztofa Wisa, gospodarze prowadzili tylko 3:0. Prawdziwego rozpędu mistrzowie Polski nabrali w drugiej kwarcie. Sygnał do ataku dał Adam Synacek, który na początku tej części gry po 30-jardowym biegu zdobył przyłożenie. Chwilę później sprawy w swoje ręce wzięli inni liderzy Devils. Po podaniu rozgrywającego Luke’a Balcha punkty zdobył Chris Washington. Chwilę później duet tych samych futbolistów ponownie pokonał defensywę bezsilnych gości. W samej drugiej ćwiartce wrocławianie zdobyli aż 29 punktów i praktycznie przesądzili losy tego spotkania, bowiem na przerwę schodzili wygrywając już 32:0! Po zmianie stron mistrzowie Polski dołożyli jeszcze dwa przyłożenia. Najpierw, po kolejnej akcji biegowej, prowadzenie Devils ponownie podwyższył Adam Synacek. W ostatniej kwarcie wynik spotkania na 44:0, po udanej akcji biegowej, ustalił znajdujący się w dobrej formie Grzegorz Mazur. Goście z Krakowa, którzy liczyli jeszcze na awans do pierwszej czwórki ligi (miejsce w pierwszej czwórce daje awans do play-off – przyp. red.), nie byli w stanie zdobyć choćby jednego przyłożenia i po sobotniej porażce w stolicy Dolnego Śląska uplasowali się ostatecznie  na piątym miejscu w lidze po sezonie zasadniczym. Diabły już przed tą kolejką miały zapewnione drugą lokatę w tabeli. Sobotnia wygrana była dla nich ósmą w dziewiątym meczu bieżącego sezonu.

Do półfinałów awansowali futboliści The Crew Wrocław, Devils Wrocław, Warsaw Eagles oraz Gdyni Seahawks. Oba wrocławskie zespoły wystąpią w nich w rolach gospodarzy. The Crew (wczoraj w ostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonała u siebie Kozły 29:6) zmierzą się 2. lipca z Seahawks a Devils dzień później podejmą Eagles. Aktualni mistrzowie i wicemistrzowie Polski będą faworytami tych spotkań i prawdopodobne, że 17 lipca w Bielawie losy kolejnego mistrzostwa znów rozstrzygną się pomiędzy wrocławskimi klubami.

Devils Wrocław – Dom-Bud Kraków Tigers 44:0 (3:0, 29:0, 6:0, 6:0)

I kwarta:

- 3:0 25-jardowe kopnięcie z pola Krzysztofa Wisa

II kwarta:

- 10:0 przyłożenie Adama Synacka po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

- 18:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 5-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Owczarek po podaniu Christophera Washingtona)

- 25:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 15-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

-32:0 przyłożenie Motta Gaymona po 50-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

7. Owls                       9          6          3/6       -143

8. Miners                     8          2          1/7       -149