7. edycja Wrocław Trophy

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 8 lipca 2019

We Wrocławiu rozegrano największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo- Wschodniej. Wrocław Trophy to trzy dni rywalizacji, w której udział bierze 200 drużyn z 19 krajów, czyli w sumie ok. 4000 piłkarzy.

avatar
Zakończyła się siódma, rekordowa pod względem frekwencji edycja Wrocław Trophy (fot. P. Kot)

Siódma edycja Wrocław Trophy okazała się być rekordową pod względem frekwencji. – W tym roku udało nam się złamać magiczną granicę 200 drużyn zgłoszonych do turnieju – przyznaje Mateusz Zieliński – dyrektor zawodów. Ekipy z 19 krajów, z trzech kontynentów już w środę zaczęły zjeżdżać się do Wrocławia. Czwartek był dniem typowo logistycznym, w którym ekipa turnieju miała za zadanie zakwaterować uczestników, przeprowadzić także odprawy z trenerami, sędziami. Pierwszy gwizdek zawodnicy usłyszeli w piątek o 9 rano. W sumie rywalizowano w 10 kategoriach wiekowych dla chłopców: U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U17 oraz U19. Nowością tegorocznej edycji był także turniej dla dziewcząt. Młode piłkarki miały szanse powalczyć w dwóch kategoriach: U13 oraz U15. W trzy dni w sumie rozegrano 650 meczów! Rozgrywki prowadzone były głównie na Stadionie Olimpijskim. Większość boisk zlokalizowana była na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego na Polach Marsowych, ale także w koronie stadionu, na stadionie lekkoatletycznym oraz na strzelnicy.

Plac Solny opanowali piłkarze

Co prawda pierwszy gwizdek piłkarze usłyszeli w piątek z rana, jednak uroczystą ceremonię otwarcia zaplanowano na piątkowy wieczór. Nie mogła ona odbyć się w innym miejscu niż wrocławski Rynek. – To właśnie wyróżnia nasz turniej. Świetna ceremonia otwarcia, podczas której młodzi piłkarze nie tylko świetnie się bawią, ale mają także zobaczyć Wrocław – przyznał Mateusz Zieliński. Oficjalnie piłkarzy ze sceny przywitała wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska oraz wspominany dyrektor turnieju. W Rynku był także pochód z flagami, świetna muzyka, pokazy taneczne w wykonaniu Cheerleader’s Wrocław oraz zespołu breakdance. Wrocławski Rynek i plac Solny podczas tej uroczystości wypełniły się młodymi piłkarzami z całej Europy, a także spoza naszego kontynentu.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.