68. Turniej Czterech Skoczni

Arkadiusz Barski, wtorek, 7 stycznia 2020

Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni! Polak wBischofshofen nie dał szans rywalom i stanął na najwyższym podiumw konkursie, jak i w klasyfikacji generalnej! Adam Małysz w roku 2001,Kamil Stoch w 2017, 2018, Dawid Kubacki w 2020!

avatar
Dawid Kubacki jest trzecim Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium w Turnieju Czterech Skoczni (fot. archiwum)

To wspaniały i kolejny sukces Polaka, który przecież przed rokiem został mistrzem świata, ale od początku…

Oberstorf


W pierwszym konkursie mogliśmy oglądać cztery pary, w których rywalizowali Polacy. Jakub Wolny i Stefan Hula niestety mierzyli się w bratobójczym pojedynku. Lepszy okazał się Wolny, ale to Stefana Hulę mogliśmy oglądać w drugiej serii. Wszystko za sprawą dyskwalifikacji za nieregulaminowy kombinezon. Na półmetku rywalizacji najwyżej z Polaków plasował się Dawid Kubacki – był 4. Stawce pewnie przewodził Ryoyu Kobayashi. Za nim znajdowali się Karl Geiger i Stefan Kraft. Dzięki skokowi na 129 m w drugiej serii, najlepszy wynik tej zimy osiągnął Piotr Żyła. Konkurs zakończył na 5. pozycji. Jeszcze lepiej spisał się Dawid Kubacki. Odległość 133 m sprawiła, że Polak stanął na 3. stopniu podium. Konkurs z ponad 10-punktową przewagą nad Geigerem wygrał Kobayashi.

Czas na młodzież

Nowy rok z przytupem zaczął młody Norweg – Marius Lindvik. Już w Oberstdorfie pokazał, że jest w świetnej formie (najdłuższy skok w I serii – 139 m). A w Ga-Pa tylko to potwierdził, wygrywając swój pierwszy konkurs w karierze. Znakomicie wypadł też Dawid Kubacki, który ponownie wskoczył na najniższy stopień podium. W I serii było 5 Polaków. Aż dwóch z nich (Kot i Hula) przegrało w swoich parach. Najlepszym z Polaków po I serii był Kubacki, który do lidera – Mariusa Lindvika – tracił około 7 punktów. Nie zawiódł też Żyła, który mimo, że przegrał w parze, dostał się do finału jako najlepszy lucky loser. Świetny skok Kubackiego – 139,5 m dał mu 3. miejsce. Drugi był Geiger, który uzyskał 141,5 m. Presję wytrzymał Lindvik, który wylądował na 136. metrze. To wystarczyło mu do wygrania konkursu.

NATALIA WÓJCIK


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.