68. Turniej Czterech Skoczni

Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni! Polak wBischofshofen nie dał szans rywalom i stanął na najwyższym podiumw konkursie, jak i w klasyfikacji generalnej! Adam Małysz w roku 2001,Kamil Stoch w 2017, 2018, Dawid Kubacki w 2020!

To wspaniały i kolejny sukces Polaka, który przecież przed rokiem został mistrzem świata, ale od początku…

Oberstorf

W pierwszym konkursie mogliśmy oglądać cztery pary, w których rywalizowali Polacy. Jakub Wolny i Stefan Hula niestety mierzyli się w bratobójczym pojedynku. Lepszy okazał się Wolny, ale to Stefana Hulę mogliśmy oglądać w drugiej serii. Wszystko za sprawą dyskwalifikacji za nieregulaminowy kombinezon. Na półmetku rywalizacji najwyżej z Polaków plasował się Dawid Kubacki – był 4. Stawce pewnie przewodził Ryoyu Kobayashi. Za nim znajdowali się Karl Geiger i Stefan Kraft. Dzięki skokowi na 129 m w drugiej serii, najlepszy wynik tej zimy osiągnął Piotr Żyła. Konkurs zakończył na 5. pozycji. Jeszcze lepiej spisał się Dawid Kubacki. Odległość 133 m sprawiła, że Polak stanął na 3. stopniu podium. Konkurs z ponad 10-punktową przewagą nad Geigerem wygrał Kobayashi.

Czas na młodzież

Nowy rok z przytupem zaczął młody Norweg – Marius Lindvik. Już w Oberstdorfie pokazał, że jest w świetnej formie (najdłuższy skok w I serii – 139 m). A w Ga-Pa tylko to potwierdził, wygrywając swój pierwszy konkurs w karierze. Znakomicie wypadł też Dawid Kubacki, który ponownie wskoczył na najniższy stopień podium. W I serii było 5 Polaków. Aż dwóch z nich (Kot i Hula) przegrało w swoich parach. Najlepszym z Polaków po I serii był Kubacki, który do lidera – Mariusa Lindvika – tracił około 7 punktów. Nie zawiódł też Żyła, który mimo, że przegrał w parze, dostał się do finału jako najlepszy lucky loser. Świetny skok Kubackiego – 139,5 m dał mu 3. miejsce. Drugi był Geiger, który uzyskał 141,5 m. Presję wytrzymał Lindvik, który wylądował na 136. metrze. To wystarczyło mu do wygrania konkursu.

NATALIA WÓJCIK

Zimowe szaleństwo...

Ledwo zakończył się ostatni sezon w sportach zimowych, a już rozpoczął się kolejny. W Salt Lake City Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w zawodach PŚ na 500 metrów, a para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew szóste w Grand Prix Francji w łyżwiarstwie figurowym.

M i s t r z !

Takiego konkursu w historii mistrzostw świata jeszcze nie było! Po pierwszej serii Dawid Kubacki zajmował 27.

Podbiła Jakuszyce!

Świetna atmosfera, genialnie przygotowane trasy sprawiły, że w tegorocznym Biegu Piastów – Festiwalu Biegów Narciarskich wystartowało w sumie ponad 5 tys. zawodników z ponad 30 krajów!

Słoneczna Rodzinna...

Świetna pogoda, imponująca frekwencja oraz znakomita postawa zawodników – taka była sobotnia Rodzinna 11, pierwsza konkurencja 43. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.