60. Memoriał Kusocińskiego

Andrzej Czech, poniedziałek, 9 czerwca 2014

Niezwykle udane występy zaliczyli dolnośląscy lekkoatleci podczas jubileuszowego Memoriału Janusza Kusocińskiego na stadionie Wiesława Maniaka w Szczecinie. Szczególnie dobrze zaprezentowały się nasze skoczkinie wzwyż zajmując drugie i trzecie miejsce.

Justyna Kasprzycka w memoriale zajęła 2. miejsce

Na drugim stopniu podium zawody zakończyła Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław), która pokonała poprzeczkę 1,95 m. Taki sam wynik uzyskała zwyciężczyni memoriału Kamila Stepaniuk, która próbowała pokonać poprzeczkę 2,01 m. Na 3. Miejscu sklasyfikowana została koleżanka klubowa Kasprzyckiej, Urszula Gardzielewska uzyskują 1,88 m. Wśród pań dobrze spisała się również Weronika Wedler, która po wyrównanym biegu na 100 m zajęła ostatecznie 3. lokatę, przegrywając ze zwyciężczynią Martą Jeschke o zaledwie 0,06 sekundy. Jeszcze lepiej w sobotnie popołudnie poradzili sobie panowie z wrocławskich drużyn. Jeden z najlepszych w Polsce tyczkarzy Robert Sobera skoczył 5,60 m i zajął ostatecznie 2. miejsce, zostawiając w pokonanym polu m.in. Pawła Wojciechowskiego. Na dystansie 400 m najlepszy okazał się zawodnik z Bahamów Michael Mathieu oraz Brytyjczyk Rabah Yousif. Z Polaków najlepiej zaprezentował się zawodnik AZS AWF Wrocław Rafał Omelko uzyskując trzeci czas biegu (45,21). Trzecie miejsca w swoich konkurencjach zaliczyli również Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław) na 100 m oraz Piotr Bachar (Śląsk) na 110 m ppł. To jednak nie żaden z dolnośląskich zawodników wywołał największą sensację mityngu. Niespodzianką było zwycięstwo prawie 19-letniej Sofi Ennaoui w biegu na 1500 m, której finisz był ozdobą memoriału. W pokonanym polu pozostawiła m.in. halową wicemistrzynię świata z Sopotu, Angelikę Cichocką. Z pozostałych ciekawych wyników odnotować trzeba również 3. miejsce Pawła Fajda w rywalizacji młociarzy (78.15 m) oraz 2. lokatę największej gwiazdy Szczecińskich zawodów Tomasza Majewskiego, który w konkursie pchnięcia kulą przegrał jedynie z Amerykaninem Reesem Hoffem.