4 liga – grupa jeleniogórsko-legnicka

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 7 maja 2018

Miniony tydzień nie przyniósł w czołowej trójce żadnych zmian. Zarówno AKS, jak również Apis oraz Orkan solidarnie wygrały swoje spotkania. Tempa nie zwalnia także beniaminek ze Ścinawy. W dole tabeli Górnik ze Złotoryi ambitnie goni Spartę oraz Włókniarza.

avatar
AKS pewnie wygrał w Wąsoszu i samodzielnie prowadzi w tabeli (fot. G. Bereziuk)

SOBOTA/NIEDZIELA

GÓRNIK ZŁOTORYJA – CHROBRY II GŁOGÓW 2:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Serweta (13), 1:1 Januszewski (26-karny), 2:1 Januszewski (51). Sędziowali: Szymon Sztukowski jako główny oraz Dariusz Czechowski i Michał Niemirski (Jelenia Góra). Widzów: 400.

GÓRNIK: Łuniewski – Dubowski (70 Kraśnicki), Sułek (60 Baszczak), Haniecki (88 Pinczyński), Dudzic, Kufel, Januszewski (77 Giełda), Nowosielski, Krzeszowiec, Marchewka, Franczak.
CHROBRY II: Makuchowski – Serweta, Kierkiewicz, Wojtaszek, Susfał, Dobrakowski, Filipowicz, Nawrot, Tupiec, Wawszczyk, Dominiak (70 Helwig).

Z uwagi na mecz pierwszej drużyny głogowianie przyjechali do Złotoryi w młodzieżowym składzie. Górnik chciał to wykorzystać i od razu zaatakował. Strzał Hanieckiego z trudem obronił Makuchowski. Swoją okazję miał też Krzeszowiec. W odpowiedzi głogowianie przeprowadzili składną akcję, którą skutecznie wykończył Serweta. Złotoryjanie nie podłamali się takim obrotem sprawy i dalej atakowali. Ich starania przyniosły oczekiwany efekt w 26. min. Sułka, który wpadł z piłką w pole karne sfaulował Wojtaszek i arbiter wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Januszewski i był remis. Później Górnik stwarzał kolejne sytuacje, ale brakowało mu szczęścia. Przykładowo Dubowski oddał ładny strzał, ale bramkarz Chrobrego stanął na wysokości zadania. Tuż po wznowieniu gry goście mieli świetną szansę by odzyskać prowadzenie, ale Łuniewski zdołał obronić strzał. W odpowiedzi po zagraniu Hanieckiego jak się później okazało wynik meczu ustalił Januszewski. Zespół trenera Jarosława Helwiga mógł uratować remis w końcówce, jednak szczęście było przy Górniku. – Cieszymy się z wygranej, ale już myślimy o kolejnym meczu. Chcemy się utrzymać. Zdajemy sobie sprawę, że aby to osiągnąć musimy w każdym meczu być mocno skoncentrowani i grać na 100 procent możliwości – podkreślał po spotkaniu Rafał Franczak, prezes Górnika.

GRZEGORZ BEREZIUK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 10 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment