30-lecie Jelcza-Laskowic

, poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Miasto Jelcz-Laskowice obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Sport zawsze odgrywał, i nadal odgrywa, ważną rolę w funkcjonowaniu miasta. Dlatego też władze Jelcza-Laskowic postanowiły docenić swoich sportowców, trenerów oraz biegaczy i wyłonić najlepszych z nich w ramach plebiscytu. Głosować będą mieszkańcy.

avatar
Maraton Jelcz-Laskowice odbędzie się już po raz XVI (fot. UM Jelcz-Laskowice)

Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi we wrześniu na uroczystej gali w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice. Natomiast już 3 maja odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której zostanie zatwierdzony plan obchodów 30-lecia, w tym również towarzyszących im wydarzeń sportowych i plebiscytu. – Chcemy uhonorować tych wszystkich, którzy wpisali się w historię naszego miasta. To grono będzie na pewno duże. Gmina Jelcz-Laskowice jest bardzo aktywna sportowo. Co prawda, nie mamy wielu dyscyplin, w których moglibyśmy pochwalić się osiągnięciami na poziomie igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata i Europy, niemniej cały czas mocno identyfikowani z Jelczem-Laskowicami są kolarze. Na przestrzeni tych trzech dekad nasze miasto szczyciło się posiadaniem medalistów mistrzostw świata i olimpijczyków. Dlatego spodziewam się, że w naszym plebiscycie pojawi się wiele nazwisk związanych z tą dyscypliną, zarówno jeśli chodzi o zawodników, trenerów, jak i działaczy – mówi Marek Szponar, zastępca burmistrza Jelcza-Laskowic, który w przeszłości sam był sportowcem. Grał najpierw w siatkówkę, a następnie w Moto-Jelczu Oława. Sport zna więc niejako od podszewki.

U zarania dziejów Jelcza-Laskowic mocno funkcjonował tutaj również boks. Dziś jest to co prawda już tylko historia, ale wciąż bardzo ciepło wspominana przez mieszkańców, szczególnie tych starszych. – Mamy czym się pochwalić zarówno historycznie, jak i aktualnie. Jest dużo sekcji, które skupiają młodzież. Spodziewam się, że wiele osób chętnie weźmie udział w głosowaniu. Z pewnością wielu mieszkańców będzie miało dylemat, czy oddać swój głos na mistrzów z przeszłości, czy na aktualnych bohaterów. Sukcesy sprzed lat często trudno porównać z tymi obecnymi. Dlatego też powołana została kapituła plebiscytu, która stanie przed arcytrudnym zadaniem zatwierdzenia ostatecznych wyników głosowania. Mam nadzieję, że członkom kapituły uda się zachować odpowiednie proporcje w ostatecznych rozstrzygnięciach i nie dojdzie do wypaczenia wyników – mówi zastępca burmistrza.

RED

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 8 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment