27 medali Dolnoślązaków

Łukasz Haraźny, poniedziałek, 19 grudnia 2011

W miniony weekend w Poznaniu o medale mistrzostw Polski rywalizowali najlepsi pływacy. W tym gronie doskonale wypadli przedstawiciele klubów z Dolnego Śląska, którzy nie tylko zdobyli mnóstwo medali, ale też ustanowili nowy rekordy kraju.

Reprezentanci naszego regionu w sumie aż 27 razy stawali na podium. Najwięcej – 15 krążków, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych, zdobyli zawodnicy Śląska Wrocław. Ważnym wydarzeniem zawodów było ustanowienie przez sztafetę tego klubu nowego rekordu kraju na dystansie 4x50 m stylem zmiennym. W gronie złotych medalistów znaleźli się także: Michał Szuba – 400 m dowolnym, Anna Dowgiert – 50 m motylkowym, Weronika Paluszek – 100, 200 m klasycznym (wszyscy Śląsk Wrocław). Pływacy Juvenii wywalczyli łącznie 12 krążków: 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. Najlepiej z tego klubu spisała się Alicja Tchórz, która aż czterokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium (100, 200 m grzbietowym, 100, 200 m zmiennym). Ponadto mistrzami Polski zostali także: Mateusz Andrzejczak (100 m motylkowym) i Paweł Werner (100 m klasycznym). Słowa uznania należą się także Dominice Sztanderze, która zdobyła jedyny - brązowy medal dla swojego klubu MKS 9 Dzierżoniów. Warto dodać, że Sztandera pobiła na dystansie 50 m klasycznym rekord Polski 14. i 15-latków.