100 dni do Strzegom Horse Trials 2015

Aleksandra Szumska, środa, 18 marca 2015

Strzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w tej części Europy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.  W dniach 25-28 czerwca 2015 Strzegom już po raz trzynasty stanie się światową stolicą jeździecką. Podczas tej niebywałej gali rozgrywanych zostanie siedem konkursów międzynarodowych CIC1*, CIC1*J, CCI1*, CIC2*, CCI2*, CCI3* oraz CICO3* - zaliczany do cyklu Pucharu Narodów. Pula nagród wyniesie 28.000 euro.

avatar
Fot. K. Ziółkowski

 

Puchar Narodów w WKKW jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Jest to najbardziej spektakularna seria zawodów w tym sporcie, nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także na piękne okoliczności przyrody, w których się rozgrywają.

 Cykl Pucharu Narodów w sezonie 2015 to osiem imprez.  Cykl pucharowy rusza we Francji, a kończy się w Holandii. W Polsce podczas zawodów Strzegom Horse Trials rozstrzygnie się czwarta runda tej serii. W ramach konkursu rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników.

  - Strzegom Horse Trials to najlepsi jeźdźcy i wspaniałe konie, niepowtarzalne widowisko sportowe. Na Hipodromie w Morawie będziemy mogli zobaczyć zmagania najlepszych zawodników wkkw reprezentujących kraje całego świata oraz około 250 koni. Liczymy na obecność aktualnego Mistrza Olimpijskiego Michaela Junga. Przez pierwsze dwa dni widzowie będą mieli okazję podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, a w piątek i sobotę widowiskową i bardzo emocjonującą próbę terenową – cross.  Zwycięzcę całej rywalizacji wyłonią skoki, na bardzo wymagającym parkurze – powiedział Marcin Konarski, dyrektor zawodów Strzegom Horse Trials.

PUCHAR NARODÓW - FEI NATIONS CUP™

Puchar Narodów to wyjątkowy cykl w sportowym kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Pierwsze zawody z tego cyklu zostały rozegrane w 2012 roku. Strzegom jest gospodarzem serii od samego początku. W ramach Pucharu Narodów rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników. W 2014 roku rozegranych zostało w całej Europie dziewięć imprez z tego cyklu. W 2015 roku w cyklu pucharowym będzie dziewięć imprez. Strzegom będzie gospodarzem 4 zawodów tego elitarnego cyklu:

1. Fontainebleau (FRA) 19-22.03.2015

2. Ballindenisk (IRL) 24-26.04.2015

3. Houghton Hall (GBR) 28-31.05.2015

4. Strzegom (POL) 25-28.06.2015

5. Aachen (GER) 11-14.08.2015

6. Montelibretti (ITA) 17-20.09.2015

7. Waregem (BEL) 24-27.09.2015

8. Boekelo (NED) 8-11.10.2015

 Podczas całego cyklu prowadzony jest ranking wszystkich startujących teamów narodowych. Zwycięzcą całego cyklu zastaje drużyna z najlepszym wynikiem punktowym. W sezonie 2014 najlepsi byli Niemcy, drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie Francuzi. 

 


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.